Forma zajęć jest że zawodnicy nie rywalizują jako zespół tylko
indywidualnie, czyli losowo zostanie wybrana drużyna do gry.

Link do formularza zgłoszeniowego

wtorek, 29 styczeń 2019 06:47

Obóz zimowy KROŚCIENKO 2019

Dobiegły końca małopolskie ferie zimowe. Od poniedziałku zawodnicy Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej wracają do szkoły i do regularnych treningów. Jak zwykle – od dziesięciu lat w pierwszym tygodniu międzysemestralnej przerwy przedstawiciele poszczególnych grup wyjechali na Zimowy Obóz do Krościenka. W tym roku najliczniej reprezentowane były najstarsze grupy Akademii. Pogoda, od której tak wiele zależy podczas tego typu Imprez ponownie dopisała. Na stoku w Kluszkowcach zaległy olbrzymie warstwy śniegu powodując dostępność wszystkich tras zjazdowych i wielką frajdę dla najmłodszych adeptów TAP, szlifujących techniki jazdy na nartach i od tego roku – na snowboardzie.
„Starszaki” skorzystały ze śniegu podczas spacerów po pienińskich szczytach, a podczas treningów ze świetnie przygotowanego boiska w Tylmanowej. Awanse Młodzików i Juniorów Młodszych na wyższy poziom rozgrywkowy powodują mobilizację i chęć sprawdzenia się w trudniejszej rywalizacji. Każda
z grup rozegrała mecze kontrolne, z których większość daje świadectwo dobrze wykonywanej pracy. Grupa mieszana; Juniorów Młodszych i Trampkarzy rozegrała dwa mecze kontrolne w bardzo dobrych warunkach. Przeciwnikami naszego zespołu były Juniorskie zespoły Nadwiślana Kraków i Zyndrama Łącko. Młodzikom udało się rozegrać mecz z rówieśnikami Jarmuty Szczawnica, a Orlikom z drużynami Jarmuty i Hutnika Kraków.

sobota, 22 grudzień 2018 22:06

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Po trzech etapach selekcji została wytypowana Kadra Okręgu Tarnowskiego na coroczny sprawdzian najlepszych Zawodników województwa małopolskiego. Wśród osiemnastki reprezentującej nasz Okręg powołanie otrzymała trójka akademików! Gratulujemy!

Wydział Szkolenia TOZPN informuje, o powołaniach niżej wymienionych zawodników do kadry juniorów młodszych na wyjazdowy XIII Turniej Piłkarski Juniorów o Puchar im. generała Bernarda Monda w Krakowie.

Lista zawodników powołanych:

TAP Tarnów

• Mikuła Kacper
  • Kijowski Miłosz
  • Kumorek Marcin

Wyjazd na turniej do Krakowa w dniu 10.11.2018 roku

Nowy Wiśnicz to siedziba Klubu Szreniawa, gdzie przyszło nam kończyć tak udaną dla naszych Juniorów Młodszych rundę jesienną 2018. Jako najlepszy Zespół rozgrywek jechaliśmy do drużyny, która do ostatniego meczu walczyła o status pierwszoligowca. Ta sytuacja była dla nas tylko z pozoru komfortowa, bo wcześniejszy mecz pokazał jak trudno czasem gra się z zespołem walczącym o ligowy byt. Tutaj było podobnie, trafiliśmy na wyjątkowo zmotywowanych - o świetnych warunkach fizycznych zawodników gospodarzy. Różnica w stosunku do meczu z Wolanią polegała na tym, że w Nowym Wiśniczu trafialiśmy bardzo szybko. W 9 minucie gry było już 2 : 0, a obie bramki zdobyli defensorzy – Cinek i Kijek. Najlepszych sytuacji ponownie nie wykorzystali napastnicy, dwa razy słupek przeszkodził Wiktorowi i Mikiemu w podwyższeniu wyniku. Nasz najlepszy strzelec nieco się zrehabilitował strzelając trzeciego gola, nie mniej wynik do przerwy powinien być bardziej okazały. Do przerwy całkowita kontrola nad boiskowymi wydarzeniami po stronie Akademików. Graliśmy wysokim pressingiem korzystając z lepszego przygotowania motorycznego i bardzo skutecznej asekuracji w II linii. Drugą połowę rozpoczęliśmy ponownie od mocnego uderzenia, ale dwie świetne sytuacje zostały zmarnowane – nasi napastnicy mentalnie zakończyli już sezon, a piłkarskie przysłowie znów dało
o sobie znać... . Po przerwie konsekwentnie zmienialiśmy skład zespołu – na placu pojawiło się siedmiu trampkarzy co przez moment mocno nas zdekoncentrowało i pozwoliło zdeterminowanym zawodnikom Szreniawy na kontaktowego gola. Gdy wydawało się, że gospodarze zaczną odrabiać straty, Kodi piękną akcją postawił kropkę nad „i” ustalając wynik meczu na 4 : 2. W podsumowaniu tego meczu należy podkreślić irracjonalne zachowanie zawodników Szreniawy w drugiej połowie meczu. Tak brutalnie i wulgarnie zachowujących się piłkarzy jeszcze nie widziałem, celował szczególnie w grze faul zawodnik na pozycji 2, który zupełnie nie wykorzystał wielu szans danych mu do przerwy przez Sędziego. Czerwona kartka to naturalna kolej rzeczy, która zamiast dać do myślenia gospodarzom spowodowała u nich nieuzasadnione poczucie krzywdy i dała asumpt do eskalacji wulgarnego zachowania oraz gry faul.  To miało niewiele wspólnego z Futbolem, to było całkowite zaprzeczenie sportowej rywalizacji… .

środa, 31 październik 2018 07:07

Mecz derbowy juniorów z Wolanią

Tydzień wcześniej kropkę nad „i” postawili JM /pisałem o tym/, którzy do meczu derbowego z Wolanią przystępowali w roli faworyta. Roli często trudnej do dźwignięcia – szczególnie w kategoriach młodzieżowych, szczególnie w meczach derbowych… . Pierwsze minuty potwierdzały tylko nasze założenia i mecz powinien być rozstrzygnięty w pierwszych 15 minutach… . Trzy doskonałe sytuacje naszego najlepszego Strzelca niestety nie trafiły do bramki i od tego momentu sytuacja zmieniła się
o 180 stopni. Krytyczna sytuacja i wyjątkowe szczęście zmobilizowały zawodników Wolanii, wyraźnie podcięły za to  skrzydła zawodnikom gospodarzy!  Źle funkcjonowała II linia, brakowało zrozumienia
w linii obrony… , nie pomagała korekta ustawienia ani zmiany zawodników. Zakres wyszkolenia Zawodników obejmujący przygotowanie mentalne najwyraźniej wymaga uzupełnienia! Mecz
z Wolanią to świetny materiał do analizy i baza do poruszenia kolejnych ważnych tematów … .
Z wyników osiągniętych przez ten Zespół jesteśmy autentycznie dumni i nieco zaskoczeni. Najmłodsza drużyna w lidze, z mało co Młodzikiem w bramce osiągnęła wysoki poziom przygotowania motorycznego, technicznego i taktycznego. Olbrzymie zmiany obserwujemy także w „głowach” naszych graczy, ich spojrzenia na futbol, odporności psychicznej i swojej przyszłości. Najbliższe m-ce to czas, który trzeba dobrze wykorzystać, solidnie przepracować aby adaptacja na wyższym szczeblu rozgrywek dokonała się w sposób naturalny i dała całemu TAPowskiemu środowisku satysfakcję oraz radość z rozwoju Wychowanków.  Zamknięcie sezonu w tej kategorii wiekowej nastąpi w Nowym Wiśniczu, w dniu 02 listopada. Mobilizacja!

środa, 31 październik 2018 06:56

Wygrana Trampkarzy z Termaliką

Przed drużynami; najmłodszą i najstarszą /zwycięskie w swoich kategoriach/ MUKS Tarnowska Akademia Piłkarska jeszcze po jednym meczu do rozegrania. Aura w listopadzie będzie wyjątkowo sprzyjać tym wydarzeniom więc liczymy na dobrą grę i pełne zaangażowanie… . Dziś natomiast przyszedł czas na recenzję ostatniego meczu w kategorii trampkarzy. Rewanżowy mecz z liderem rozgrywek BRUK-BETEM Termalicą z Niecieczy zapowiadał się niezmiernie ciekawie – przede wszystkim z powodu pełnej kadry Akademików. Mamy w tej drużynie bardzo wyrównaną jedenastkę zawodników z roczników 2004 i 2005. Udział tych graczy gwarantuje wysoki poziom gry i satysfakcjonujące wyniki. Niestety, zawodnicy tej  drużyny uzupełniali często skład ekipy Juniorów Młodszych bądź realizowali Rodzinne plany… . W optymalnym składzie udało się tej drużynie zagrać tylko w trzech meczach - rewanżowych:   z Okocimskim(4 : 0), Dunajcem Zakliczyn (8 : 0) i BRUK-BETEM Termalicą (2 : 0). Wyniki te, dają obraz możliwości tego Zespołu i pozostawiają spory niedosyt na zakończenie sezonu… .  Są jednak konsekwencją dość niefrasobliwego traktowania treningów i meczów swojej drużyny. Pozostaje mieć nadzieję, że przygotowania do rundy wiosennej przebiegać będę bardziej harmonijnie, przy udziale większej ilości zawodników i w bardziej odpowiedzialny sposób. Szczególne podziękowania należą się czwórce Młodzików; Adasiowi, Miłoszowi, Kacprowi i Filipowi, którzy nie bali się „podjąć rękawicy” i odważnie wspomagali starszych Kolegów. Nowe doświadczenia, bardziej wymagający sposób gry to wartości, które będą procentowały na przyszłość i pomogą tej czwórce
w „łagodniejszym” przeskoku do kategorii wyższej!

środa, 31 październik 2018 06:42

WYGRANA I AWANS DO 1 LIGI TOZPN MŁODZIKÓW

Kolejny piłkarski weekend za nami, kolejne wzloty ale i trudne do wytłumaczenia upadki… . Przewidywany awans Młodzików stał się faktem – podobnie jak w przypadku Juniorów Młodszych przed czasem. Ponieważ pozostał jeszcze jeden mecz do rozegrania jest okazja dla Trenera aby dać satysfakcję zawodnikom drugiego planu, zawodnikom którzy grali mniej do tej pory… . Analizy tego, co działo się w Ekipie Młodzików Akademii dokona Trener Sułek, ja na tych łamach wyrażam Radość
i Gratuluję Zawodnikom tej kategorii wiekowej.

poniedziałek, 22 październik 2018 09:13

Powołania Akademików na konsultację KADRY TOZPN

Konsekwencją dobrej gry Juniorów Młodszych Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej są powołania dla pięciu graczy tej kategorii wiekowej na konsultacje Kadry tarnowskiego OZPN. W najbliższy wtorek na stadionie Dunajca w Zbylitowskiej Górze Akademików reprezentować będą: Mikołaj „Dziku” Janas, Miłosz „Kijek” Kijowski, Marcin „Cinek” Kumorek, Kacper „Balu” Mikuła oraz Piotr „Święty” Świątek. Reprezentacja Tarnowa przygotowuje się do rozgrywek o Puchar im. Generała Bernarda Stanisława Mondarozgrywanego co roku z okazji Święta Niepodległości. Reprezentację tarnowskiego OZPN poprowadzi Trener Mirosław Sułek – na co dzień opiekujący się drużyną Młodzików Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej.

Rozgrywki Ligowe w kategoriach młodzieżowych zbliżają się do końca. W kategorii Juniorów Młodszych wygrana z Bochnią „ustawiła” hierarchię w tabeli i potwierdziła aspiracje Akademików. Do ostatniej drużyny w tabeli jechaliśmy z wiarą w siebie i z nadzieją na kolejne trzy punkty. O lekceważeniu rywala nie mogło być mowy, cechy mentalne to jeden z ważniejszych elementów szkolenia w Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej. Fatalne boisko nie mogło być żadnym usprawiedliwieniem dla „Canarinhos” – wszak na co dzień trenujemy w podobnych warunkach… ). Zatem nie boisko, ale taktyka Gospodarzy miała być dla nas utrudnieniem. Dość proste założenia określane obrazowo - „autobusem” miały utrudniać grę żółto-niebieskim. Nasz wysoki pressing nie pomagał nam za bardzo, zwiększał tylko tłok na przedpolu zawodników Łęgovii. Ale w takich warunkach też trzeba umieć grać i ten mecz był świetnym poligonem dla naszych graczy. Sytuacja byłaby dużo klarowniejsza – być może już od 10 minuty, ale standardy sędziów z Żabna poznaliśmy kilka lat temu i nie da się ukryć…, panowie są dość konsekwentni w działaniu!  Za faul na Kodim należał nam się rzut karny … i do podjęcia takiej decyzji nie trzeba było trzech sędziów, panowie pojawili się w duecie! Prosty do sędziowania mecz, który toczył się na jednej połowie, a Wiesiek przy swoich dwóch kontaktach z piłką ćwiczył werbalny kontakt
z graczami pola… . Warto zaznaczyć, że mecz ten rozpoczęliśmy aż z pięcioma trampkarzami w składzie i nie dlatego, że lekceważymy rywala, ale dzień wcześniej nie dojechał przeciwnik w tej kategorii wiekowej. Z multum sytuacji do przerwy padła w końcu ta najbardziej przykra dla zespołów „trzymających tyły”, czyli do szatni… . Po przerwie nawałnica jeszcze przybrała na sile, a Gospodarzom coraz bardziej brakowało sił. Nasze zmiany po przerwie dodały jeszcze jakości w grze i sytuacja szybko stawała się klarowną. Konsekwencja w grze i zwiększająca się siła ataku spowodowała, że mecz zakończył się wygraną zespołu MUKS Tarnowska Akademia Piłkarska w stosunku 4 : 0. Dwie bramki zdobyte głową przez Świętego, jedna zdobyta głową przez Woszcza i piękny wolej Fronia to nasz sposób jak grać na tak dziurawym boisku!

Ps. Ponieważ w Bochni zespół Trzciany zremisował z gospodarzami nasza przewaga nad drugim zespołem w tabeli wzrosła do 7 punktów. W dwóch ostatnich kolejkach nikt nas już nie dogoni… . TAP! TAP! DAWAJ ! DAWAJ! I się nigdy nie poddawaj!!!