poniedziałek, 22 październik 2018 09:08

MUKS TAP PISZE HISTORIĘ-AWANS JUNIORÓW DO ROZGRYWEK WOJEWÓDZKICH

Rozgrywki Ligowe w kategoriach młodzieżowych zbliżają się do końca. W kategorii Juniorów Młodszych wygrana z Bochnią „ustawiła” hierarchię w tabeli i potwierdziła aspiracje Akademików. Do ostatniej drużyny w tabeli jechaliśmy z wiarą w siebie i z nadzieją na kolejne trzy punkty. O lekceważeniu rywala nie mogło być mowy, cechy mentalne to jeden z ważniejszych elementów szkolenia w Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej. Fatalne boisko nie mogło być żadnym usprawiedliwieniem dla „Canarinhos” – wszak na co dzień trenujemy w podobnych warunkach… ). Zatem nie boisko, ale taktyka Gospodarzy miała być dla nas utrudnieniem. Dość proste założenia określane obrazowo - „autobusem” miały utrudniać grę żółto-niebieskim. Nasz wysoki pressing nie pomagał nam za bardzo, zwiększał tylko tłok na przedpolu zawodników Łęgovii. Ale w takich warunkach też trzeba umieć grać i ten mecz był świetnym poligonem dla naszych graczy. Sytuacja byłaby dużo klarowniejsza – być może już od 10 minuty, ale standardy sędziów z Żabna poznaliśmy kilka lat temu i nie da się ukryć…, panowie są dość konsekwentni w działaniu!  Za faul na Kodim należał nam się rzut karny … i do podjęcia takiej decyzji nie trzeba było trzech sędziów, panowie pojawili się w duecie! Prosty do sędziowania mecz, który toczył się na jednej połowie, a Wiesiek przy swoich dwóch kontaktach z piłką ćwiczył werbalny kontakt
z graczami pola… . Warto zaznaczyć, że mecz ten rozpoczęliśmy aż z pięcioma trampkarzami w składzie i nie dlatego, że lekceważymy rywala, ale dzień wcześniej nie dojechał przeciwnik w tej kategorii wiekowej. Z multum sytuacji do przerwy padła w końcu ta najbardziej przykra dla zespołów „trzymających tyły”, czyli do szatni… . Po przerwie nawałnica jeszcze przybrała na sile, a Gospodarzom coraz bardziej brakowało sił. Nasze zmiany po przerwie dodały jeszcze jakości w grze i sytuacja szybko stawała się klarowną. Konsekwencja w grze i zwiększająca się siła ataku spowodowała, że mecz zakończył się wygraną zespołu MUKS Tarnowska Akademia Piłkarska w stosunku 4 : 0. Dwie bramki zdobyte głową przez Świętego, jedna zdobyta głową przez Woszcza i piękny wolej Fronia to nasz sposób jak grać na tak dziurawym boisku!

Ps. Ponieważ w Bochni zespół Trzciany zremisował z gospodarzami nasza przewaga nad drugim zespołem w tabeli wzrosła do 7 punktów. W dwóch ostatnich kolejkach nikt nas już nie dogoni… . TAP! TAP! DAWAJ ! DAWAJ! I się nigdy nie poddawaj!!!