Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2018
wtorek, 24 kwiecień 2018 22:57

Ciężki mecz Trampkarzy

Trampkarze MUKS Tarnowska Akademia Piłkarska to zespół, który zazwyczaj nie zawodzi. W meczu z MOSiRem Bochnia także czuliśmy się faworytem. Plany planami, a życie i tak toczy się swoimi drogami… . Defensywna taktyka Gości i styl gry nastawiony na kopanie piłki byle dalej, wybijały z uderzenia Akademików i mocno utrudniały grę w ofensywie. Silniejszy fizycznie przeciwnik starał się jak mógł – często niezgodnie z przepisami „klinczować” akcje naszego zespołu. A, że Sędzia nie miał w tym dniu swojego dnia wiele przewinień uchodziło na sucho bochnianom. Dziwne decyzje – właściwie ich brak - sędziego w tym meczu powodowało coraz bardziej nerwową atmosferę zarówno na boisku, jak i wśród niespotykanie spokojnych kibiców/Rodziców/ TAPu. Owocem tej „nerwówki” była czerwona kartka pokazana napastnikowi Gości w ostatniej minucie meczu i chęć skończenia meczu jak najprędzej… . Niedawno już to przerabialiśmy… . To nie była pozytywna reklama Futbolu!

link do galerji z meczu:

Dział: Aktualności
wtorek, 24 kwiecień 2018 22:45

WAŻNA WYGRANA JUNIORÓW

W trudnej sytuacji przystępowali do sobotniego/21.04/ spotkania z Szynwałdem Juniorzy Młodsi MUKS Tarnowska Akademia Piłkarska. Rozegrany miesiąc temu sparring pomiędzy tymi zespołami dał przewagę mentalną naszym Gościom, absencja Alberta i wymuszone spóźnienia kolejnych dwóch graczy też nie pomagały w osiągnięciu pełnej koncentracji. Okazało się jednak, że kolejny debiutant
z zespołu trampkarzy świetnie sobie radził na powierzonej pozycji. Brawo Szymek! O wyniku zdecydowały szybko strzelone przez Akademików bramki. Już w pierwszej minucie Kodi ustrzelił swoją zdobycz, a Kapitan drużyny poprawił w 10 minucie… . Jeszcze dwie zmarnowane szanse przed przerwą …i potem było już tylko gorzej. Pomimo „starszego” składu po przerwie grało nam się trudniej. Brakowało składnych akcji i werwy w sytuacjach podbramkowych, a wykorzystany przez Gości rzut karny tylko potęgował stan zagrożenia. Cieszą dwa punkty zdobyte z silnym przeciwnikiem ale jeszcze bardziej wyraźna zwyżka formy Bruna i Szczepana. Zmiana ustawienia zdecydowanie poprawiła możliwości asekuracji i skuteczność gry w defensywie.

czwartek, 19 kwiecień 2018 21:58

Trampkarze wygrywają w Dąbrowie Tarnowskiej

W Dąbrowie Tarnowskiej zazwyczaj trudno się gra…, na terenie TOZPN jest to miejscowość w której zawsze rodziło się wielu utalentowanych zawodników! Niedawno zagrali tutaj Młodzicy TAPu – w środowe popołudnie 18 kwietnia - nasza rywalizacja przeniosła się na poziom kategorii Trampkarzy. Ponieważ Nasi zawodnicy tej kategorii wiekowej grają także w drużynie Juniorów Młodszych – kierownictwo Drużyny „odmłodziło” nieco skład dając więcej czasu na grę zawodnikom z rocznika 2004. Wygrana 3 : 0 jest nieco za wysoka – z przebiegu meczu wcale nie wyglądało to tak optymistycznie. Mecz brzydki, bez większej ilości płynnych akcji – zdeterminowany przede wszystkim siłowym i chaotycznym stylem gry Gospodarzy, z którym nie do końca radzili sobie słabsi fizycznie TAPusie. Próby konstruowania akcji były przerywane albo faulami albo niedokładnymi podaniami. Do przerwy wynik 0 : 0 zmusił Kierownictwo drużyny do kilku roszad z których najbardziej znacząca okazała się ta - z wejściem Wiktora Woszczyny do ataku. Nasz pierwszy bramkarz siał prawdziwe spustoszenie w szeregach obrony przeciwnika, strzelił ważną bramkę i do końca meczu sprawiał wiele kłopotów przeciwnikowi. Ostatnie 20 minut zdecydowanie dla naszego Zespołu - większa kultura gry zaczęła przynosić efekty, a Gospodarzom brakowało już sił. Dopełnieniem wyniku była sprytna bramka Fronia, który efektowną akcją zamknął wynik meczu. Przy pierwszej bramce udział wziął cały zespół i po akcji prawym skrzydłem Mikiego z pozycji nr 2 Kodi ze środka zamknął akcję! Podręcznik!

Warto podkreślić bardzo dobrą i pewną grę Igora w bramce – całościowy debiut zawodnika, świetną grę Kuby Chrzanowskiego i Patryka Klicha zawodników do tej pory raczej drugiego planu.

kilka fotek z meczu :

czwartek, 19 kwiecień 2018 21:25

Deichmann Minimistrzostwa 2018 - INAUGURACJA

W niedzielę, 15 kwietnia ruszyły rozgrywki VI tarnowskiej edycji Deichmann Minimistrzostwa 2018. Na stadionie LKS Dunajec w Zbylitowskiej Górze pięciuset adeptów piłkarskich rozpoczęło kolejny Turniej, który być może – życzymy im tego gorąco, będzie pierwszym ważnym krokiem w ich Przygodzie z Piłką Nożną. Na sześciu boiskach w pięknym, kwietniowym słońcu rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Kto pojedzie do Wałbrzycha?
W drużynach MUKS TAP trudno upatrywać faworyta tej rywalizacji, nasze drużyny zyskują na jakości w trakcie żmudnego procesu edukacyjnego. Rozgrywki w DM traktujemy na zasadzie festynu sportowego w którym ważne są pierwsze piłkarskie doświadczenia i możliwość uczestnictwa
w zabawie na świeżym powietrzu. Trzymamy kciuki za Naszych Zawodników i wierzymy, że z każdym meczem turniejowym będzie coraz lepiej.

link do galeri zdjęć ;

czwartek, 19 kwiecień 2018 21:16

Mecz juniorów w Trzcianie

W niedziele 15.04 zawodnicy TAPU udali się na mecz ligowy już trzeci do Trzciany po porażce z Unia chcieliśmy jak najszybciej zapomnieć z pozytywnym nastawieniem przystąpiliśmy do meczu niestety gospodarze w tym dniu byli bardzo dobrze dysponowani dwie bramki na początku meczu ustawiły spotkanie szkoda tylko ze bramki zdobyte przez gospodarzy były spowodowane naszymi szkolnymi błędami , gdy wydawało się ze odzyskujemy kontrole nad meczem przydarzył się kolejny błąd i do przerwy było już 3.0 . Po przerwie zrobiliśmy dwie zmiany które miały na celu poprawić nasza grę ale w tym dniu nic nam nie wychodziło i po kolejnych naszych błędach straciliśmy kolejne dwie bramki . Trzeba przyznać ze mecz w naszym wykonaniu bardzo słaby wszystkie nasze formacje zagrały przeciętnie a gospodarzom w tym dniu wychodziło wszystko.Najważniejsze jednak by się nie poddawać , ciężko trenować i dawać z siebie wszystko na boisku a wyniki na pewno się poprawią

TAP TAP DAWAJ DAWAJ I SIĘ NIGDY NIE PODDAWAJ .

niedziela, 15 kwiecień 2018 05:18

Druga kolejka ligowa Młodzików

Drugą kolejkę w lidze Młodzików zagraliśmy jako gospodarze na boisku ze sztuczną trawą przy ul. Wojska Polskiego z drużyną MOSiR Bochnia . Niestety wynik 2:0 dla gości na pewno chluby nam nie przynosi , trzeba obiektywnie powiedzieć że to nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Zwłaszcza w pierwszej połowie gdzie został ustalony wynik końcowy meczu. Goście grali po prostu lepiej, dobrze operowali piłką, byli szybsi, stworzyli więcej sytuacji bramkowych (dobrze w bramce spisywał się Wiecho!) byli bardziej agresywni (odczuli to Max i Zwierzak którzy po 20 min już nie nadawali się do grania pierwszy po zderzeniu z rywalem stłukł kolano a drugi podkręcił staw skokowy w prawej nodze). Druga połowa zdecydowanie lepsza , obrona nie dopuszczała do sytuacji bramkowych a i w ataku zaczęło to lepiej wyglądać, ale tego dnia to było za mało aby zmienić wynik meczu. TAP – MOSiR Bochnia 0:2 (0:2) SKLAD : Damian Kwarciński / Mikołaj Cetera - br - Kacper Bigos, Górecki Karol, Miłosz Brzozowski – Maks Migoń/Alex Kołodziej, Filip Bober, Oli Soprych, Filip Szczurek – Adaś Hałoń/Ponikiewski Piotr

Ze sportowym pozdrowieniem Mirosław Sułek

czwartek, 12 kwiecień 2018 16:53

Derbowa wygrana Trampkarzy

Drugą kolejkę rozgrywek ligowych „uratowali” dla Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej Trampkarze. W środowe popołudnie Nasi gracze pokonali na Bandrowskiego Tarnovię w stosunku 6 : 0. Wynik oddaje przebieg wydarzeń na boisku, a jeśli dodać, że bramkarz Gospodarzy był najlepszym ich graczem w tym meczu - to mamy w pełni obraz wydarzeń podczas tej rywalizacji. Akademicy zagrali
z rozmachem, agresywnie - z ustawionym wysoko pressingiem i bardzo widowiskowo. Już pierwsza akcja meczu powinna przynieść zmianę rezultatu i tylko dzięki postawie bramkarza wynik do przerwy brzmiał 0 : 1. Bramkę uzyskał po indywidualnej akcji i sprytnym strzale lewą nogą – Marcin Kumorek. Kolejne dwie to także uderzenia Marcina i w ten sposób Cinek skompletował hat tricka! Pozostałe „trzy grosze” dołożyli Kodi, Sergio i Święty. Kumor, Sergio i Święty rozpoczęli ten mecz w rolach obrońców… .

kilka fotek z meczu:

środa, 11 kwiecień 2018 19:05

Mecz derbowy z Unią Tarnów

Trudno ogląda się mecze TAPu z loży kibica. Zupełnie inne, bardziej intensywne emocje… . Dlatego też wybrałem się w Góry, aby nieco „schłodzić” głowę „ostudzić” emocje. Był też czas, aby spokojnie obejrzeć ten mecz ponownie i przeanalizować kontrowersje, których nie brakowało… . Przegraliśmy ten mecz i to jest fakt. Pan Trener Kazimierz Górski – często Go cytuję, mawiał, że mecz można wygrać, przegrać …  i zremisować . Nie było naszych graczy w meczu przez pierwsze 30 minut i to wystarczyło… . Pierwsze trzy bramki to prezenty graczy TAPu, w środkowej lub w niskiej strefie…, zupełnie nie radziliśmy sobie z agresywną grą rywali, ich pressingiem i większą wolą wygranej! Trudno się to oglądało… . Czwarta bramka dla Gości to jednak ewidentny błąd Sędziny! Faul napastnika na Cinku ewidentny i widoczny zarówno „na żywo”, jak i na powtórce! Niestety, nie dla Pani z gwizdkiem. Dawno nie poświęcałem uwagi Sędziom, sytuacja tego nie wymagała. Dałem sobie nawet  spokój z „dobrym znajomym’ z Żabna – jedynym zdolnym do sędziowania sparringów BBT… . Generalnie uważam, że pomysł z sędziowaniem przez Kobiety jest fantastycznym pomysłem! Kobiety, jak wiadomo łagodzą obyczaje, są bardzo ambitne w zdobywaniu wiedzy, konsekwentne w realizacji swoich poczynań… . I chociaż jeszcze w sobotę miałem wątpliwości czy o tym pisać, myślę sobie, że Pani Sędzina spróbuje te moje „wypociny” chociaż przeanalizować.  Sprawa pierwsza to dobór trójki sędziowskiej – rotacja w tej „służbie” jest spora, trudno nadążyć w uzupełnianiu chętnych do gwizdania … . Tak to rozumiem. W rzeczonej trójce jeden doświadczony Sędzia liniowy /od trybuny/
i dwójka nowicjuszy to jednak mało,  jak na tak naładowany emocjami spektakl… . Pani sędzina  - moim zdaniem, „ustawiła” się w roli Szeryfa i starała się tej roli sprostać. O ile do przerwy jeszcze się to jakoś udawało / dzięki słabej postawie zawodników TAPu/ to po przerwie był już z tym spory problem. Przerwę lepiej wykorzystali zawodnicy i opiekunowie TAPu i to Oni zaczęli nadawać ton widowisku. To zaskoczyło nie tylko zawodników Unii, ale także najwyraźniej Panią Sędzinę. Mnóstwo niewłaściwych decyzji w zupełnie klarownych sytuacjach świadczy przede wszystkim o słabej odporności Sędziny, której pragnieniem – od strzelenia trzeciej bramki przez TAP,  pozostało jak najszybciej ten mecz zakończyć. Dziwne! I połowa toczona płynnie i tylko z jedną przerwą na wysłanie Trenera Paleja na trybuny doczekała się przedłużenia o 2 minuty. Druga – w której długich przerw było aż nadto /ok. 7 minut/ wg Rozjemczyni nie zasługiwała na takie wyróżnienie. Przypomnę sytuacje z II połowy:1. Zderzenie się głowami napastnika TAPu i obrońcy Unii – przerwa ok. 2 min
2. Zmiana poczwórna w drużynie Gości – przerwa ok. 3 min
3. Faul na zawodniku TAPu i przepychanki owocujące Żółtymi kartkami zawodników – przerwa ok. 2 min.
Nie silę się na mentora i wszechwiedzącego eksperta, Krzysiek Palej po raz pierwszy „wyleciał” na trybuny. Niespotykanie spojony człowiek… . Wydaje się jednak, że Pani Sędzina mogła zrobić więcej, aby sobotnie zawody były prowadzone w bardziej obiektywny sposób. Pani Sędzina ma na pewno potencjał, aby sprawiedliwie prowadzić zawody – potrzebuje jedynie większego wsparcia ze strony bardziej „kumatych” Asystentów. Myślę, że pozwoli Jej to szybciej adoptować się do trudnych
i wymagających obowiązków Sędziego Piłkarskiego.
Drużyna TAPu, złożona w połowie z Trampkarzy powinna pamiętać, że mecz rozpoczyna się w 1
a kończy w 80 minucie… .  Głowy do Góry!
link do kilku fotek z meczu :
czwartek, 05 kwiecień 2018 19:12

Cenna Wygrana na Inaugurację

Nareszcie !!!!! po czterech miesiącach znów na zielonej trawie (no, może nie całkiem zielonej) ruszyły rozgrywki w I Lidze Rejonowej Młodzików. 03-04 TAP’usie wybrały się do Kobyla na mecz z Czarnymi, u chłopców dało się wyczuć ekscytacje i radość że po okresie przygotowawczym w końcu mecz o punkty, ale również lekkie podenerwowanie i nie pewność bo na jesień również na boisku gospodarzy po twardej męskiej walce padł wynik 1:1 a i ostatnie wyniki meczów kontrolnych nie napawały optymizmem . Punktualnie o godz. 16:30 zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego i od razu nasza drużyna przejęła inicjatywę mimo że nie wiele z niej wynikało, ponieważ jakość murawy pozostawiała wiele do życzenia, ciężko było po niej biegać nie mówiąc już o prowadzeniu piłki czy próbie kiwnięcia rywala. Taka sztuka udała się tylko raz gdy w 25 min lewym skrzydłem z piłką pobiegł Masiu Migoń i do spółki z Olim Soprychem ograli obrońców rywali na tak zwaną „ścianę” w wyniku czego Maks stanął oko w oko z bramkarzem Czarnych i ładnym strzałem po długim rogu nie dał najmniejszych szans na obronę. Drużyna rywali próbowała w drugiej połowie zmienić niekorzystny dla niej wynik, ale oprócz kilku stałych fragmentów gry w postaci rzutów rożnych nie wiele wskórała, a my mając przeciwko sobie nie tylko rywali ale i „boisko” próbowaliśmy nieporadnie strzałów z przed pola karnego (Oli i Adaś Hałoń) które nie stworzyły żadnego zagrożenia .

CZARNI Kobyle – TAP Tarnów 0:1 (Maksymilian Migoń)

SKŁAD: D. Kwarciński -br – K. Bigos, K. Górecki, M. Brzozowski / Sz. Siedlik, - M. Migoń / A. Kołodziej, F. Bober O. Soprych, F. Szczurek / P. Ponikiewski - A. Hałoń M. Cetera - br

Ze sportowym pozdrowieniem

Mirosław Sułek

środa, 04 kwiecień 2018 20:57

WYGRANA TRAMPKARZY NA INAUGURACJĘ

Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd…” tę herbertowską maksymę często staramy się przypominać naszym Wychowankom. Niezależnie czy się to komuś podoba, czy nie … staramy się pomagać Rodzicom w WYCHOWANIU naszych podopiecznych na wrażliwych, mądrych i ambitnych Ludzi. I chociaż wokół więcej przeszkadzających niż pomagających uważamy, że „Przeszkody są po to by je usuwać. Dodają tylko bodźca w silniejszym dążeniu do raz obranego celu!”

Licząc tylko na siebie i własne umiejętności przystępowali do inauguracji sezonu Trampkarze Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej. W konfrontacji z faworyzowaną BRUK-BET Termalicą Nieciecza spotkanie rozpoczęło się w dość nerwowej atmosferze. Pora meczu ustalona na godz. 18.00 nagle okazała się nieaktualna – pora zbiórki o godz. 17.00 okazała się być porą meczu! Pierwszym zadaniem trenerów było uspokojenie nerwowej atmosfery i krótka, a treściwa odprawa. Na solidną rozgrzewkę nie wystarczyło czasu… . Aż się wierzyć nie chce, że pierwsze 10 minut meczu zdecydowanie dla nas. Trafiliśmy w poprzeczkę, obrońca wybił piłkę z bramki, Szymek zdobył pięknego gola… . I skończyła się gra. Inicjatywę przejęli Goście – szczególnie w środkowej części pola i zaczęli nadawać ton w grze. Zdobyli bramkę z dwumetrowego spalonego, ale nie ulega wątpliwości, że ten fragment meczu BBT rozgrywało lepiej. Czas przerwy należał jednak do Akademików. Zmiany w nastawieniu zawodników żółto-niebieskich oraz drobne korekty w składzie spowodowały, że drużyna w ofensywie znów zaczęła grać odważniej i … skuteczniej. Dwie bramki Kodiego i bramka Mikiego przywróciły korzystny – dla nas obraz gry i spowodowały większą płynność w tworzeniu akcji ofensywnych. Po pięknej akcji Patryka Klicha powinien trafić Patryk Bień – tym razem się nie udało…, może gdy Patryk zacznie regularnie trenować takie sytuacje będą wykorzystywane. Po złamaniu ręki wznowił treningi Dominik Hałun – cieszymy się i liczymy na wsparcie naszego Sola. Czekamy z niecierpliwością na koniec problemów zdrowotnych Matika Brzeskiego – to kolejny nasz utalentowany zawodnik, na pomoc którego bardzo liczymy w tej rundzie.