sobota, 30 grudzień 2017 14:22

Podsumowanie rundy jesiennej 2017

Jak można podsumować  w kilku zdaniach rundę/sezon jesienny 2017 ligi Młodzików? , kiedy rozegrało się   trzynaście meczy, każdy inny i w każdym mnóstwo dramaturgii (była radość, płacz, złość oraz łzy szczęścia …..a no i nie można zapomnieć o połkniętej szpilce i podróży karetką do szpitala Zwierzaka  ;-)  oraz o włosach które musiałem zafarbować na czerwono ale wyszły bordowo – coś tam J ). Zacznę może od początku czyli samych rozgrywkach a mianowicie,... nasze TAP’usie z rocznika 2005 i 2006 oraz 2007 i 2008 grali w I Okręgowej Lidze Młodzików  w której wystartowało 14 drużyn (od razu nadmienię że byliśmy najmłodszą drużyną w tych rozgrywkach). Pierwszy mecz zagraliśmy w sierpniu z Westovią (0:2) a ostatni w listopadzie wygrany z Szreniawą Nowy Wiśnicz (2:1 gole Oli i Śnięty). W sumie przez całe rozgrywki wystąpiło piętnastu chłopców:              

bramkarze – Adam Hałoń „Śnięty”, Damian Kwarciński „Wiecho!”, Kacper Bigos „Bidżis”  

 obrońcy/pomocnicy – Karol Górecki „Góra”, Miłosz Brzozowski „Brzózka”, Piotr Ponikiewski  „Piters”, Filip Bober ”Fillipo ”, Filip Szczurek „ Zwierzak”, Maksymilian Migoń „ Max”, Szymon  Siedlik, Wojciech Łabędź 

 napastnicy -  Aleksy Kołodziej „Alex”, Oliwier Soprych „Oli” Wojciech Kizior,Gniewosz Sabat „Gniewko” (2008 najmłodszy zawodnik w tych rozgrywkach)                                                  Byliśmy  jedyną drużyną w której było trzech bramkarzy którzy na zmianę raz bronili a raz grali w polu i to z powodzeniem !! Damian i Kacper okazali się dobrymi obrońcami a Adaś napastnikiem).       Najlepszy nasz mecz zagraliśmy z TERMALIKĄ Nieciecza (2:1 2x Oli rzut wolny po faulu na nim oraz rzut karny po faulu na Max’ie) cała drużyna zagrała bardzo dojrzale realizując w 100% przedmeczowe  założenia taktyczne tak w defensywie jak i w ofensywie,  najsłabszy mecz z WOLANIĄ Wola Rzędzińska (2:3  1x Oli i gol samobójczy) najwięcej emocji dostarczyły pojedynki z ISKRĄ T-ów (3:2 2x Oli,  1x Zwierzak „najładniejszy gol strzelony w rozgrywkach”) po 10 min. przegrywaliśmy 2:0 a gola na 3 do 2 strzelił Oli w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym Szymka oraz mecz z DUNAJCEM Zakliczyn (4:3 1x Fillipo, 3x Oli z tego trzeci gol w ostatnich sekundach meczu z rzutu wolnego po faulu na Max’ie sędzia po tym strzale zakończył mecz). Ten mecz okazał się ważny również z innego powodu a mianowicie zapoczątkował niesamowitą serię sześciu meczy bez porażki i to z drużynami które w tabeli rozgrywek były przed nami i uważane za faworytów: Tarnovia T-ów (1:1 Piters), OKOCIMSKI Brzesko (1:1 Śnięty, niesamowity mecz w bramce Wiecha! oraz w obronie Góry)              UNIA T-ów (3:2 2x Oli 1x Alex) oraz wspomniane wcześniej mecze z TERMALIKĄ (2:1) i Szreniawą (2:1).

    Najlepszym strzelcem drużyny został : Oliwier Soprych – 12 goli                                                                                      

     Najlepszy w Punktacji Kanadyjskiej :     Oliwier Soprych – 14 pkt = 12 goli + 2 asysty                                                                                                                                                             Najlepszy Zawodnik:      ex aequo          Filip Bober i Oliwier Soprych                                                                              

Tabela na koniec rozgrywek:                                                                                                                                                    

    1. TERMALIKA Bruk-Bet Nieciecza   33  11-0-2  52:11                                                                                                                                 

  2. TARNOVIA Tarnów                         28   8-4-1   35:14                                                                                                                               

   3. OKOCIMSKI Brzesko                       24   7-3-3   30:17 

         -----------------------------------------------------------------------------------------                                                                

       7. TAP Tarnów                                     21   6-3-4   19:21

Reasumując  można śmiało stwierdzić że nasi chłopcy rozegrali dobrą rundę/sezon rozkręcali się po woli  dozując napięcie stopniowo od pierwszego do ostatniego meczu ale finisz mieli piorunujący niczym z hoolywood'skiego filmu zakończony oczywiście happy end’em (czyli utrzymanie w lidze).   

  Kończąc podsumowanie nie mogę zapomnieć o naszych wiernych „kibicach-rodzicach” którzy zawsze licznie przyjeżdżali na mecze i nam kibicowali (nie rzadko zwalniając się z pracy lub przyjeżdżając z delegacji pokonując po 100 i więcej kilometrów)  wspierali, dopingowali , przywozili, odwozili, pomagali również sobie nawzajem aby chłopcy byli zawsze na czas czy to na treningu czy na meczu i za to całe poświęcenie serdecznie wszystkim dziękuję .    

                                                                               

                                                                                                                                                                                         

     Mirosław   Sułek                  

                                                                                                                       Trener TAP C                   

piątek, 27 marzec 2015 15:28

Grupa TAP C - Aktualności

Aktualności ....

Nasi Sponsorzy i Partnerzy

 

Patronat medialny

 

Nasz adres

Tarnowska Akademia Piłkarska

ul. Chemiczna 2
33-101 Tarnów
tel. +48 605 033 581

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy w społeczności