Artykuły filtrowane wg daty: wrzesień 2018
środa, 26 wrzesień 2018 05:56

Mecz Juniorów z Trzcianą

Sobotni mecz z silnym zespołem Trzciana 2000 kończy Piłkarski Tryptyk Juniorów Akademii. Ciekaw jestem jak Zespół zareaguje po słabym, ale zwycięskim meczu ze Szreniawą! Zaczynamy ciekawie…, dzwon w 3 minucie i „myślenice”, czy 4 trampkarzy w składzie to przesada i zbytnie ryzyko?! Stabilizacja przychodzi szybko, kolejny stały fragment gry ćwiczony w Zawoi daje wymierną korzyść i satysfakcję z wykonanej pracy! „Święty” jest tam, gdzie powinien i potem jest już tylko z górki… . Gramy dobrze, albo bardzo dobrze. I skutecznie! Aspekty taktyczne, tempo gry, schematy …, w ogóle nie są ważne! Ważny jest moment wejścia Sergia, debiut kolejnego Trampkarza Akademii w starszej kategorii! I Jego piękna bramka… . Mogę Go znosić „na barana” po każdym meczu! I tego Mu życzę…

Dział: Aktualności
środa, 26 wrzesień 2018 05:47

Wygrana Juniorów ze Szreniawą

Kolejny mecz bez „mojego” udziału. Środowe zmagania z ekipą Szreniawy to wyzwanie, któremu trzeba sprostać bezpośrednio po wygranej z Wolanią. Trudny moment bo tylko 48 godzin dzieli te wydarzenia, trudny moment bo Kadra wąska … . Ale w tej Drużynie jest Jakość! W tej Ekipie jest Charakter! Wygrana 1 : 0 to Premia w sytuacji gdy nic się nie klei, gdy gra idzie „pod górkę”… , swoją drogą – to fajnie wygrywać 1 : 0. Najlepiej wszystkie swoje mecze… .:

link do galerii :http://tap.mafil.eu/galeria/event/2018_09_26

Dział: Aktualności
poniedziałek, 24 wrzesień 2018 14:40

Podsumowanie pierwszej rundy Młodzików

Młodzicy reprezentujący barwy Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej pod wodzą trenera Mirosława Sułka zakończyli właśnie pierwszą rundę rozgrywek w II lidze okręgowej.

Drużyna która w ubiegłym sezonie zajęła 6 miejsce w I lidze, niestety poprzez zawiłości regulaminowe została zdegradowana do II ligi.

Zmagania ligowe rozpoczęliśmy od wyjazdowego meczu w Zakliczynie z miejscowym „Dunajcem”. Część drużyny jeszcze myślami na wakacjach, część po raz pierwszy na meczu ligowym, ale gramy !!!

Od pierwszego gwizdka atakujemy rywala i uzyskujemy dość wyraźną przewagę. Praktycznie cały mecz toczy się na połowie przeciwnika... ale już widać, że skuteczność będzie w tym sezonie kluczowym czynnikiem w zdobywaniu punktów. Oddajemy w tym meczu kilkadziesiąt strzałów, ale niestety żaden nie był skuteczny a najlepszym zawodnikiem gospodarzy okazał się bramkarz. Mecz zakończył się rezultatem bezbramkowym a o naszej przewadze świadczą słowa trenera „Dunajca” który po meczu stwierdził, iż Jego drużyna osiągnęła zwycięski remis.

 

Kolejny mecz przyszło nam rozegrać na „własnym” boisku z lokalnym rywalem czyli „Westovią”. Podrażnieni brakiem skuteczności w pierwszym meczu, zawodnicy TAPu za wszelką cenę chcą zdobyć bramkę i ponownie ruszają do ataku od pierwszej minuty. Po raz kolejny osiągamy przewagę i posiadanie piłki zdecydowanie na naszą korzyść.

Ostatecznie udaje się strzelić 2 bramki i odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie co pozwala spokojniej podejść do kolejnych meczów. Mecz kończy się wynikiem 2:0 dla nas.

 

Kilka dni później udajemy się na mecz wyjazdowy na teren „Unii” Niedomice.

Mimo kilku spóźnionych zawodników, po raz kolejny rozpoczynamy mecz od ataków na bramkę przeciwnika który od czasu do czasu próbuje kontrataków.

Uzyskujemy prowadzenie i staramy się kontrolować grę ale po jednej z kontr gospodarzy tracimy pierwszą bramkę w tym sezonie.

Na druga połowę wychodzimy nastawieni bojowo chcący jak najszybciej odzyskać prowadzenie. Znów kontrolujemy mecz, atakujemy, oddajemy strzały. W międzyczasie trener Sułek wymienia poglądy z Panem sędzią z którym łączy Go niewidzialna nić, „chemia” wręcz można powiedzieć...

Panowie wymieniają uwagi, serdecznie się przy tym pozdrawiając...

A na boisku udaje się nam przełamać defensywę rywali i odzyskujemy prowadzenie.

W końcówce rywal nieco się otwiera i udaje nam się strzelić szybkie 3 gole i ustalić wynik meczu 5:1 na naszą korzyść.

 

Następne spotkanie w roli gospodarza rozgrywamy z „Iskrą”. Rywal z którym zmierzyliśmy się w sparringu przed sezonem po raz kolejny nie stworzył nam większych problemów i łatwo wygrywamy w stosunku 5:1 przy czym bramka dla gości padła po strzale samobójczym.

 

Kolejny mecz u siebie gramy z LZS Olesno. Od początku kontrolujemy mecz i otwieramy wynik już w 2 minucie. Osiągamy przewagę i co kilkanaście minut strzelamy kolejne gole. Wysokie prowadzenie wprowadza jednak rozkojarzenie w liniach obronnych i po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zawodnik rywali strzela bramkę głową. Ostatecznie wygrywamy 6:1 i zbliżamy się do czołówki tabeli.

 

Po tygodniowej przerwie w roli gospodarza podejmujemy „Ciężkowiankę” Ciężkowice.

Pierwsze minuty pokazują, że goście będą chcieli grać i nie będzie to może najłatwiejszy mecz. Jednak doświadczenie naszej drużyny bierze górę i znów przejmujemy kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Dokładna gra piłką, celne podania powodują, że uzyskujemy prowadzenie i dalej atakujemy rywala. Dwie dokładne wrzutki z rzutu rożnego i obejmujemy prowadzenie 3:0. W dalszej części meczu nadal utrzymujemy się przy piłce i próbujemy atakować co nam daje czwartego gola. Niestety w końcówce znów przydarzył nam się moment dekoncentracji i tracimy bramkę. Wynik końcowy 4:1 i w tabeli zrównujemy się liczbą punktów z liderem !!!

Dzień prawdy. Skrzyszów. Małopolska. 21 września. Godzina 17.30.

Mecz z liderem na Jego terenie. Mecz o fotel lidera. Na stadionie duża liczba kibiców, kamera, fotoreporterzy...

To wszystko powoduje, że nasze młode gwiazdy wychodzą na boisko mocno usztywnione i lekko zestresowane. Pierwsze minuty pokazują, że gospodarzom podoba się miejsce w fotelu lidera i nie zamierzają go opuścić. Kilka wymian ciosów, ostra walka w środku pola i szybkie tempo meczu.

Po kilkunastu minutach walki strzelamy gola i obejmujemy prowadzenie !!! Wydaje się, że teraz będzie łatwiej, że stres zniknie.... ale nie. Dalej nerwowo, dalej niedokładnie, ciśnienie napompowane przez samych zawodników. W ostatnich sekundach pierwszej połowy mamy „setkę” ale piłka obija poprzeczkę i wraca na boisko... Do przerwy utrzymujemy jednobramkowe prowadzenie.

W drugiej połowie gospodarze rozgrywają kilka dokładnych akcji i pokazują, że miejsce w tabeli nie jest przypadkowe.

W końcu pomysłowa gra „Skrzyszovii” przynosi efekt i rywale doprowadzają do remisu.

W dalszej części meczu mamy bardzo wyrównany mecz ale powoli uzyskujemy przewagę która pozwala nam na stworzenie kilku sytuacji bramkowych. W efekcie w końcowych minutach udaje się nam strzelić 4 gole i przełamać opór rywala który jeszcze raz ukąsił w końcówce i zdobył drugą bramkę. Ostatecznie pokonujemy zespół ze Skrzyszowa 5:2, jednak trzeba przyznać, że był to najtrudniejszy dla nas mecz w tym sezonie a wynik nie oddaje rzeczywistego obrazu gry, która była bardzo wyrównana i zacięta.

 

Po meczu w Skrzyszowie na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek, obejmujemy prowadzenie w tabeli z 19 punktami na koncie. W siedmiu meczach strzeliliśmy 27 goli tracąc przy tym 6.

Warto przypomnieć, że trener wprowadza w każdym meczu nowych zawodników którzy zdobywają swoje pierwsze doświadczenia na boiskach ligowych obok kolegów którzy mają za sobą klika spotkań ligowych na poziomie I ligi okręgowej a nawet ligi wojewódzkiej. Cieszy też fakt, że zdobycze bramkowe rozkładają się na wielu graczy ze wszystkich formacji.

 

W dotychczasowych spotkaniach barwy Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej reprezentowali :

Bigos Kacper, Błoniarczyk Oskar, Bober Filip, Brzozowski Miłosz, Cetera Mikołaj, Górecki Karol, Hałoń Adam, Kizior Wojciech, Link Jan, Łabędź Wojciech, Nowak Kamil, Ponikiewski Piotr, Ptak Maciej, Siedlik Szymon, Sokołowski Filip, Sowiński Tomasz, Szczurek Filip, Visor Nikola.

Autor : KIEROWNIK DRUŻYNY RAFAŁ PONIKIEWSKI

Link do galerii fotek :http://tap.mafil.eu/galeria/event/2018_09_24

Dział: Aktualności
niedziela, 23 wrzesień 2018 20:23

Cenna Wygrana Juniorów w Woli Rzędzińskiej

 Juniorzy Młodsi to najstarszy Zespół Naszej Akademii, Wizytówka, Kwintesencja, Efekt wielu żmudnych lat pracy i szkolenia. Doświadczenie wielu porażek, wielu obozów, ale i spektakularnych zwycięstw
i sukcesów. Aktualnie najmłodszy zespół w Lidze, grupa Zawodników z roczników 2002/dwóch/, 2003/dziewięciu/, 2004/siedmiu/, 2005/dwóch/. Praca z Nimi to nie tylko olbrzymia satysfakcja dla pedagoga, ale także wspaniałe emocje i doświadczenia dla zwykłego człowieka… . Ale do rzeczy…, obowiązki nie pozwoliły mi być z Drużyną w poniedziałkowym /17.09/ meczu w Woli Rzędzińskiej. Satysfakcja z prowadzenia Zespołu przypadła Cynie, sprawdzonemu Asystentowi i Przyjacielowi. To właśnie Trener Palej przekazał najwięcej informacji na temat przebiegu meczu i postawy Zawodników. Pierwsze minuty to wzajemne badanie sił i czyhanie na błąd przeciwnika. Oba zespoły znają się doskonale grając systematycznie przeciwko sobie już od kilku lat. Gospodarze bardziej doświadczeni,
z bardziej wyrównanym wiekowo zespołem do tej pory częściej wychodzili z tej rywalizacji zwycięsko. Pierwsza bramka po rzucie rożnym dla gospodarzy, ale właśnie ten moment obudził Akademików
i zmobilizował do odważniejszej gry. Szybka bramka na 1 : 1 i kontrola nad meczem. O naszym zwycięstwie zdecydowały ostatnie momenty rywalizacji; lepsza motoryka, konsekwencja
i umiejętności naszych graczy. Bo to My byliśmy na Babiej Górze, to My zostawiliśmy litry potu na Diablaku… . Wysiłek włożony przez lata w pokonywanie kolejnych szczytów zaczyna procentować!

Link do dalerii zdjęć z maczu : http://tap.mafil.eu/galeria/event/2018_09_23

Dział: Aktualności
poniedziałek, 10 wrzesień 2018 18:49

Sportowe osiągnięcia Trenera Artura

Drugi wrześniowy weekend to także PKO Wrocław Maraton. Jednym z uczestników biegu był Rodzic
i Trener Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej – Artur Pobiegło. Naszemu Koledze na tyle dobrze się pobiegło, że ukończył dystans poniżej 4 godzin! Brawo Artur! Był to już trzeci maraton przebiegnięty przez Artura w tym roku. Gratulujemy! Przed naszym Trenerem PM jeszcze dwa takie dystanse w 2018 roku… . A jutro – trening z Trampkarzami i Juniorami Młodszymi Akademii! Chcemy, aby Tarnowską Akademię Piłkarską kończyli Młodzi Ludzie z Charakterem – dlatego umożliwiamy Im kontakt z Ludźmi z Odwagą…, Pasją… i Wiarą!

Dział: Aktualności
poniedziałek, 10 wrzesień 2018 18:42

WYGRANA TRAMPKARZY W NOWYM WIŚNICZU

 Sobotnia wyprawa Trampkarzy do Nowego Wiśnicza zawierała w sobie kilka znaków zapytania. Najważniejszym był problem; jak Zespół zareaguje na boiskowe wydarzenia bez swojego Kapitana. Drużyna Trampkarzy w tym sezonie jest wyjątkowo doświadczana przez los… . Wakacyjne wojaże zawodników, nierówno trenująca kadra, kontuzja Olego… i w meczu „przełamania” brak lidera! Wystarczająco powodów, aby określił się Charakter Drużyny. … i jeszcze stracona bramka w pierwszej minucie meczu! To był najsłabszy mecz Zespołu Trampkarzy Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej w sezonie 2018/2019! Najsłabszy, ale najbardziej „charakterny”! To w tym meczu, po raz kolejny błysnął talentem Solo, to w tym meczu Sergio pokazał jak ważnym jest Graczem w Drużynie, to w tym meczu nasi Młodzicy – Adaś i Kacper pokazali Ducha TAPu… . To w Nowym Wiśniczu ujawniły się kolejne rozwiązania i możliwości taktyczne Zespołu. Brawo Drużyna! TAP! TAP! DAWAJ! DAWAJ! I się Nigdy nie poddawaj!!!

Kilka fotek z meczu :

http://tap.mafil.eu/galeria/event/2018_09_10_02

Dział: Aktualności
poniedziałek, 10 wrzesień 2018 18:29

Mecz Juniorów z Łęgovią Łeg Tranowski

Tym razem to Juniorzy Młodsi rozpoczęli piłkarski weekend Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej. W piątkowe popołudnie na stadionie TOSiR Błękitni na dobrze dysponowanych i umotywowanych Akademików trafili sympatyczni debiutanci z Łęgovii. Zespół, który cały czas walczy o pierwsze punkty w ligowych zmaganiach i tym razem zakończył mecz na minusie. Nowe stroje Gospodarzy dodały sił
i dodatkowo zmotywowały Zawodników TAPu. Mecz był jednostronnym widowiskiem, a płynne
i efektowne akcje żółto-niebieskich często kończyły się brakiem skuteczności. Wynik mimo, że wysoki jak na standardy piłkarskie powinien być zdecydowanie okazalszy. Jest nad czym pracować… . Dziękujemy Firmie Control Process za szczęśliwe i efektowne stroje meczowe.

 

link do galerii fotek z meczu :

http://tap.mafil.eu/galeria/event/2018_09_10_01

Dział: Aktualności
poniedziałek, 10 wrzesień 2018 18:12

Derby Trampkarzy z Wolanią

Ostatni wakacyjny mecz przypadł na rywalizację z Wolanią. Z jednej strony powrót „Wieśka” do bramki dał stabilizację w formacjach obronnych ale z drugiej kontuzja Olego osłabiła potencjał Zespołu
w ofensywie. Goście wykorzystując lepsze warunki fizyczne i większe możliwości zmian zdominowali grę w I połowie meczu. Niewiele z tego jednak wynikało, a w sytuacjach na przedpolu skutecznie interweniował Wiesio. Gracze Akademii z każdą minutą zyskiwali na pewności siebie przejmując kontrolę nad meczem i tworząc swoje sytuacje bramkowe. Wynik remisowy meczu pozostawia pewien niedosyt – strzelec bramki dla TAP w ostatniej minucie meczu stworzył sobie najlepszą okazję do zdobycia kolejnej… . Budzimy się?!

Dział: Aktualności
poniedziałek, 10 wrzesień 2018 18:06

Mecz Juniorów w Bochni

 Kolejny ligowy mecz juniorów Akademii przypadł na rywalizację z faworyzowaną drużyną Bochni. Mecz w Chodenicach nie był wielkim widowiskiem, dominowała walka, stałe fragmenty gry, jakość zmian
i boiskowe doświadczenie. W tych elementach Gospodarze zdominowali grę dopisując trzy punkty do swojego bilansu.

 

Link do kilku fotek

http://tap.mafil.eu/galeria/event/2018_09_10

Dział: Aktualności

Nasi Sponsorzy i Partnerzy

 

Patronat medialny

 

Nasz adres

Tarnowska Akademia Piłkarska

ul. Chemiczna 2
33-101 Tarnów
tel. +48 605 033 581

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy w społeczności