Artykuły filtrowane wg daty: listopad 2018

Po trzech etapach selekcji została wytypowana Kadra Okręgu Tarnowskiego na coroczny sprawdzian najlepszych Zawodników województwa małopolskiego. Wśród osiemnastki reprezentującej nasz Okręg powołanie otrzymała trójka akademików! Gratulujemy!

Wydział Szkolenia TOZPN informuje, o powołaniach niżej wymienionych zawodników do kadry juniorów młodszych na wyjazdowy XIII Turniej Piłkarski Juniorów o Puchar im. generała Bernarda Monda w Krakowie.

Dział: Aktualności

Nowy Wiśnicz to siedziba Klubu Szreniawa, gdzie przyszło nam kończyć tak udaną dla naszych Juniorów Młodszych rundę jesienną 2018. Jako najlepszy Zespół rozgrywek jechaliśmy do drużyny, która do ostatniego meczu walczyła o status pierwszoligowca. Ta sytuacja była dla nas tylko z pozoru komfortowa, bo wcześniejszy mecz pokazał jak trudno czasem gra się z zespołem walczącym o ligowy byt. Tutaj było podobnie, trafiliśmy na wyjątkowo zmotywowanych - o świetnych warunkach fizycznych zawodników gospodarzy. Różnica w stosunku do meczu z Wolanią polegała na tym, że w Nowym Wiśniczu trafialiśmy bardzo szybko. W 9 minucie gry było już 2 : 0, a obie bramki zdobyli defensorzy – Cinek i Kijek. Najlepszych sytuacji ponownie nie wykorzystali napastnicy, dwa razy słupek przeszkodził Wiktorowi i Mikiemu w podwyższeniu wyniku. Nasz najlepszy strzelec nieco się zrehabilitował strzelając trzeciego gola, nie mniej wynik do przerwy powinien być bardziej okazały. Do przerwy całkowita kontrola nad boiskowymi wydarzeniami po stronie Akademików. Graliśmy wysokim pressingiem korzystając z lepszego przygotowania motorycznego i bardzo skutecznej asekuracji w II linii. Drugą połowę rozpoczęliśmy ponownie od mocnego uderzenia, ale dwie świetne sytuacje zostały zmarnowane – nasi napastnicy mentalnie zakończyli już sezon, a piłkarskie przysłowie znów dało
o sobie znać... . Po przerwie konsekwentnie zmienialiśmy skład zespołu – na placu pojawiło się siedmiu trampkarzy co przez moment mocno nas zdekoncentrowało i pozwoliło zdeterminowanym zawodnikom Szreniawy na kontaktowego gola. Gdy wydawało się, że gospodarze zaczną odrabiać straty, Kodi piękną akcją postawił kropkę nad „i” ustalając wynik meczu na 4 : 2. W podsumowaniu tego meczu należy podkreślić irracjonalne zachowanie zawodników Szreniawy w drugiej połowie meczu. Tak brutalnie i wulgarnie zachowujących się piłkarzy jeszcze nie widziałem, celował szczególnie w grze faul zawodnik na pozycji 2, który zupełnie nie wykorzystał wielu szans danych mu do przerwy przez Sędziego. Czerwona kartka to naturalna kolej rzeczy, która zamiast dać do myślenia gospodarzom spowodowała u nich nieuzasadnione poczucie krzywdy i dała asumpt do eskalacji wulgarnego zachowania oraz gry faul.  To miało niewiele wspólnego z Futbolem, to było całkowite zaprzeczenie sportowej rywalizacji… .